Skuteczne Metody Leczenia Ostrogi Piętowej: Terapia Manualna i Fale Uderzeniowe

09 stycznia 2024

Ostroga piętowa to schorzenie charakteryzujące się bólem w okolicy pięty, a jednym z potencjalnych powodów jest wzmożone napięcie rozcięgna podeszwowego.

 To pasmo tkanki łącznej, które biegnie od pięty do palców, a jego nadmierne napięcie  może prowadzić do mikrourazów i zapalenia, co z kolei może przyczynić się do powstania ostrogi piętowej. 

Inne czynniki, takie jak nadmierne obciążenie stopy, nieprawidłowe ułożenie stopy podczas chodzenia czy noszenie nieodpowiedniego obuwia, również mogą przyczyniać się do tego schorzenia. 

 

W związku z tym, istotne jest zidentyfikowanie konkretnej przyczyny i podjęcie odpowiednich działań mających na celu złagodzenie bólu oraz leczenie podstawowej przyczyny problemu.

 

Odpowiednie leczenie ostrogi piętowej może obejmować różne metody, w tym terapię manualną lub terapię falami uderzeniowymi. Terapia manualna może pomóc w łagodzeniu napięcia mięśniowego, poprawie elastyczności tkanek i zwiększeniu zakresu ruchu w okolicach stopy. Z kolei terapia falami uderzeniowymi wykorzystuje fale dźwiękowe do stymulowania procesów naprawczych w tkankach, co może przyspieszyć gojenie i zmniejszyć ból.

 

+48781932667